Rozvod manželství a péče o nezletilé děti

Žádost o rozvod manželství musí mít vždy písemnou formu, která se následně předkládá u soudu. Návrh na rozvod je však pouze jeden z mnoha dokumentů, které musíte předložit, než dojde k ukončení manželství. Nikdy se nevyhnete majetkovému vyrovnání společného jmění a pokud se jedná o manželství s dětmi, které jsou nezletilé, tak ani dohodě o úpravě poměrů péče. Pokud chcete, aby vše proběhlo rychle a hladce, je vhodné využít služeb rozvodového právníka.

Garantem tématu

Arrows advokátní kancelář, s.r.o.

10+

let zkušeností

v rodinném právu

92

advokátů

v rámci celé ČR

Jak na rozvod?

Rozvod manželství probíhá vždy před soudem a může proběhnout buď ve formě sporného či nesporného rozvodu. U nesporného rozvodu, tedy vzájemné dohodě, soud obvykle respektuje vůli manželů a při splnění zákonných podmínek manželství rozvede. Vzájemná dohoda se ale často rozplyne ve chvíli, kdy přijde na řadu rozdělení majetku. Rázem se z nesporného rozvodu stane sporný a z několika měsíců záležitost na několik let. V případě, že není možné dosáhnout dohody, bez právní pomoci se rozhodně neobejdete.

 

Péče o děti

Rozcházíte nebo rozvádíte s druhým rodičem? Musíte upravit poměry nezletilých dětí. Základem dalšího fungování je dohoda rodičů na úpravě péče o dítě (společná, střídavá, výlučná), na stycích nepečujícího rodiče s dítětem a na výživném.

 

Pokud není dohoda o péči možná, rozhodne na základě podnětu některého z rodičů soud v nejlepším zájmu dítěte. V případě rozvodu manželství je soudní řízení povinné. Rodiče, kteří nejsou manželé, mají na výběr. Do řešení situace bude zapojen i OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí) a případně také mediátor. Soudní rozhodnutí, včetně schválení dohody rodičů soudem, je vymahatelné. Mimosoudní dohody nejsou vymahatelné, ale často jsou prvním krokem k nalezení správné cesty.

 

Čeká na Vás mimo jiné:

  • Sepsání návrhu na rozvod manželství
  • Vypořádání společného jmění manželů a dalších majetkových poměrů
  • Úprava poměrů nezletilých dětí, řešení péče, styků a výživného pro děti
  • Řešení výživného mezi manžely a další práva a povinnosti manželů
  • Vypořádání společného bydlení a obvyklého vybavení domácnosti

Proč je dobré využít služeb advokáta?

Advokát Vám pomůže s přípravou dokumentace a se zastupováním u soudu v rámci rozvodového řízení. Advokát připraví dokumentaci pro svěření do péče nezletilých dětí, návrh na vypořádání majetku, návrh na stanovení vyživovací povinnosti nebo vyřeší nároky na bydlení po rozvodu manželů. Už jste rozvedeni a potřebujete změnit vyživovací povinnost, změnit nároky na péči o nezletilé děti nebo řešíte jiný problém? Rozvod je složitý etický, právní a společenský problém. Využijte možnosti advokáta jako zprostředkovatele řešení této životní situace k uspokojení potřeb všech členů domácnosti.
 

Chci pomoci s rozvodem manželství

Jak Vám pomůžeme?

1. krok

Stručně popíšete svůj případ do kontaktního formuláře.

2. krok

Do 1 pracovního dne se s vámi spojí náš operátor a odešle váš případ vhodnému advokátovi.

Poslední 3. krok

Oproti standardní sazbě Vám po Vašem schválení budou poskytovány služby za hodinovou sazbu 2400,- Kč + DPH

Jak to mohu řešit?

Vyřeším to na vlastní pěst
pomocí článků a vzorů.

Nechám si poradit, ať mohu
klidně spát.

Chci pomoci s rozvodem manželství

Na našich stránkách používáme soubory cookies, a to k zajištění fungování stránek a analýzy návštěvnosti. Ukládání těchto souborů můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče.

Více o používání cookies Souhlasím